نکاتی در مورد سئوی سایت و بهینه سازی سایت

Comments · 17 Views

اگر در فضای آنلاین دارای سایت باشید و سعی کرده باشید بدانید چطور باید سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانید احتمال بسیار زیادی چنین جملاتی را دیده باشید:

 

اگر در فضای آنلاین دارای سایت باشید و سعی کرده باشید بدانید چطور باید سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانید احتمال بسیار زیادی چنین جملاتی را دیده باشید:

شاید در نگاه اول این جملات برای شما معنی خاصی نداشته باشند و نامفهوم به نظر برسند یا تصور کنید برای فهمیدن معنی آن ها باید مطالب بسیار زیادی بخوانید ، اما فهمیدن اصطلاحاتی مانند سئو آنچنان هم سخت نیست.در ادامه خواهید دید که سئو به زبان ساده چگونه است.

سئو چیست؟
سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی، چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آن‌ها به یک معنی می‌باشند و می‌توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای تلاش برای جلب توجه موتورهای جست و جو به منظور این است که آن ها سایت شما را در نتایج بالاتر قرار دهند.

در واقع سئو یعنی تلاش کنید تا با قوانین و معیارهای گوگل همسو شوید و به گوگل ثابت کنید که سایت شما برای یک اصطلاح خاص ، یک سایت مناسب برای کاربرانی است که به دنبال آن اصطلاح هستند..

سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست.

اگرچه تعریف و درک مفهوم سئو ساده است اما سئو فرآیندی نیست که بتوان یک شبه آن را انجام داد و دو راه برای انجام سئو در پیش خواهید داشت:

1خودتان سئو سایت خود را انجام دهید

2 از یک سئوکار بخواهید سئو سایت شما را انجام دهد

اگر بخواهید خوتان مسعولیت سئو سایت خود را برعهده بگیرید ، لازم است تا ماه ها به مطالعه و یادگیری سئو بپردازید و در این کار حرفه ای شوید ، در غیر این صورت ممکن است سایت خود را با مشکلات زیادی روبرو کنید.

اما اگر از یک سئو کار بخواهید تا سئو سایت شما را انجام دهد ، بهترین و کاملترین نتیجه ممکن را در کوتاه مدت خواهید گرفت و به این ترتیب می توانید وقت خود را روی کارهای دیگر خود بگذارید.

البته این به آن معنی نیست که نیاز نیست در مورد سئو اطلاعات داشته باشید ، باید به مرور زمان اطلاعات خود را در زمینه سئو بالا ببرید تا برای سایت های گوناگون خودکمتر نیازبه متخصص سئو داشته باشید.

حال شاید بپرسید سئو کار چگونه سایت را به رتبه های بالای گوگل می رساند؟

پاسخ این است که گوگل از بیشتر از 200 عامل رتبه بندی برای سایت ها استفاده می کند ، این الگوریتم ها با بررسی سایت ها آن ها را رتبه بندی می کنند،هر یک از این الگوریتم ها مسعول بررسی یک معیار مشخص را دارد ، برای مثال یک الگوریتم تنها محتوای وبسایت و منحصر به فرد بودن آن را مورررسی قرار می دهد و الگوریتم دیگر سرعت سایت و...

سئو کار با دانستن نحوه کار الگوریتم و قوانین گوگل و معیار رتبه بندی سایت ها ، سعی می کند سایت را به درجه ای برساند که از نظر تمامی عوامل رتبه بندی به خوبی عمل کند.بدین ترتیب سایت را به مرور زمان به نتایج اول گوگل خواهد رساند.

به خاطر دشته باشید که سئو کار نیز نمی تواند یک سایت را یک شبه به صفحه اول برساند و فرایند سئو در بهترین حالت ممکن 6 ماه یا 1 سال طول خواهد کشید.مگر اینکه سایت شما دارای دامنه ای قدرتمند باشد که در صفحات دوم و سوم گوگل حضور داشته باشید ، به این ترتیب قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل زیاد زمان نخواهد برد. 

Comments